Aktualne wieści

2012


                         ,,Tradycja nie umiera ‘’
to nowy program TVP Info
Program emitowany jest w każdą sobotę o godzinie 14.00 na antenie TVP Info.
Strona internetowa programu: www.tvp.pl
TVP INFO w programie „Tradycja nie umiera” pokaże ciekawe  przykłady „powrotu do korzeni”.Nowy magazyn kulturalny zbliży nas do świata etnodesignu.
Widzowie  dowiedzą się, dlaczego młodzi polscy twórcy tak chętnie nawiązują do sztuki ludowej.Wspólną inspiracją będą wybrane motywy, surowce, techniki rękodzielnicze, tradycja zakorzeniona w kulturze ludowej.
W kolejnych odcinkach twórcy programu zajmą się modą, designem, architekturą, street art’em, tańcem, teatrem, muzyką, czyli wszystkimi sztukami, które w jakikolwiek sposób czerpią z tradycji.Gośćmi programu będą twórcy sztuki oraz osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z etnodesignem.
Karnawałowy wieczór w teatrze    26.01.2012
W miniony czwartek  grupa 46 Miłośników Melpomeny spędziła intrygujący wieczór w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu.
Obejrzeliśmy sztukę Paula Pörtnera wystawianą na całym świecie od 30 lat i bijącą  rekord Guinnessa -,,Szalone nożyczki’’. Doskonały tekst, naszpikowany dowcipami, komicznymi sytuacjami.
W połączeniu z reżyserskim doświadczeniem  J. Bończaka i wyśmienitymi kreacjami aktorów w radomskim teatrze "Szalone nożyczki' naprawdę są szalone. Toteż bawiliśmy się znakomicie a porcja śmiechoterapii  przyda się każdemu…

21.01.- 22.01.2012 r.
  KOCHANI BABCIU, DZIADKU
 Na każdy dzień życzymy Wam ciepłego słońca
            aby ogrzewało Wasze serca w codziennych życiowych pociechach i troskach         ZDROWIA,  MIŁOŚCI,  RADOŚCI, SZACUNKU, 
                 POGODY  DUCHA,  UŚMIECHU
Kochani Babciu i Dziadku
Zapraszamy WAS ,
Niechaj nasze niespodzianki umilą WAM czas

Wnuczęta zawsze pamiętają o swoich Kochanych Babciach i Dziadkach. Toteż i w tym roku odbyło się miłe spotkanie.W zimowy dzień 19 stycznia 2012r. nasi goście zostali zaproszeni w podróż do gorącej Hiszpanii. Sympatycznymi przewodnikami byli Małgosia i Konrad. Spotkanie umilały wizyty, występy  i tańce radosnych wnucząt. Program uświetniły znane postacie - hiszpańska para królewska król Juan Carlos i królowa Sofia, Krzysztof Columb, Sancho Pansa, Zorro, Pablo Picasso, Antonio Banderas .Odbyła się słynna corrida w wykonaniu duetu braci Michała i Bartka. Mieliśmy także okazję poznać ,,mowę wachlarza ‘’- może się przydać, wkrótce Święto Zakochanych.
Gorących wrażeń i karnawałową rozgrzewkę  dostarczyły pokazy taneczne w hiszpańskich rytmach, Macarena, Asere Je, Desperado, Taniec z wachlarzami. Szczególną ucztą dla oka i ducha był pokaz tańca flamenco w wykonaniu utalentowanej Agnieszki.
Po programie goście zostali obdarowani  pamiątkowymi wachlarzami i przewodnikami.
Dalsza cześć święta przebiegała w Muzeum Pamiątek Regionalnych przy herbatce, pierożkach i smakowitych słodkich wypiekach przygotowanych przez rodziców.
Naszym Dostojnym Gościom Babciom i Dziadkom  za przybycie, rozmowę i bezcenny wspólny czas dziękują serdecznie
Organizatorzy
W rytmie kastanietów żegnają Was Hiszpanie
i ADIOS  AMIGOS  ( Do widzenia przyjaciele)
ślą na pożegnanie.